Nimfomanė – nelaiminga vyrų svajonė?

Nimfomanė – nelaiminga vyrų svajonė?

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Nimfomanija yra tokia pat plati sąvoka kaip ir jos reikšmė. Ilgą laiką buvo manoma, kad šiuo asmenybės sutrikimu serganti moteris yra tik seksualiai nepasotinama. Iš tikrųjų jos problemos yra kur kas rimtesnės.

>

Nimfomane vadinama moteris, kuri nuolat trokšta sekso. Ar ji nėra tikra vyrų svajonė? Mažai kas iš jų žino, kad nimfomanija yra rimta liga. Ši sąvoka paprastai siejama su dažna partnerių kaita.

Šiais laikais toks sutrikimas dažniau vadinamas hiperseksualumu, nes turi mažiau įžeidžiamą ir niekinantį atspalvį. Medikams didžiausia problema yra tai, kad neįmanoma tiksliai nustatyti, kada seksualinis potraukis dar yra „normalus“, o kada – jau „per didelis“.

Kas yra nimfomanija iš tikrųjų?

Tikra nimfomanė nuolat ieško seksualinio pasitenkinimo, bet kenčia dėl to, kad negali jo pasiekti, negali patirti sekso kulminacijos, tikro orgazmo. Ji visą laiką stengiasi surasti kelią, kaip numalšinti savo geismą, todėl išbando įvairiausias seksualines praktikas – nuo sadomazochizmo iki grupinio sekso.

reklama

Be to, nimfomanė moteris dažnai serga depresija, kenčia dėl menkavertiškumo komplekso, bijo suartėti su partneriais. Ta jos suartėjimo baimė išauga į stiprią rimtų santykių baimę.

Lytinių santykių manija uzurpuoja jos gyvenimą, nepalikdama vietos kitiems dalykams. Kuo stipresnė manija, tuo daugiau sekso jai reikia per dieną. Ji nebegali susikoncentruoti į kitus dalykus. Ši priklausomybė yra panaši į alkoholizmą ir narkomaniją. Abstinencijos reiškiniai būna analogiški (pavyzdžiui, drebulys, smarkus prakaitavimas).

Nimfomanei geismas virsta kančia

Didelis sekso poreikis vyrams skamba žaviai ir viliojamai, o nimfomanei jis virsta košmaru. Kai ji pasiduoda savo geismui ir permiega su vienu vyru, po to jaučia gėdą, pasibjaurėjimą, pasišlykštėjimą ir ima nekęsti savęs. Apima neviltis, kad ji vėl nepajuto jokio pasitenkinimo ir vėl jaučiasi silpna, nelaiminga, todėl puola vėl ieškoti sekso su viltimi, kad gal šį kartą pavyks. Susidaro užburtas ratas, iš kurio moteris pati jau nebesugeba išsiveržti. Po kiekvieno lytinio akto nimfomanė jaučiasi blogiau nei prieš tai.

Kokios priežastys sukelia tokį sutrikimą?

reklama

Kaip ir kitų priklausomybių atvejais, nimfomanija vystosi pamažu ir nustatoma dažniausiai per vėlai. Ir dėl to iš dalies būna kaltas vyrų skatinantis požiūris į šią negalią.

Spėjama, kad nimfomanijos priežastys būna ankstyvos vaikystės patirtis, išgyventos psichinės traumos ir polinkis. Nimfomanėms yra būdingas įprotis be paliovos žvilgčioti į veidrodį, taip pat jos nevengia naudotis grožio chirurgų paslaugomis.

Kaip gydoma nimfomanija?

Psichoterapeutai pirmiausia stengiasi padidinti pacienčių savivertę ir sumažinti menkavertiškumo kompleksą, padeda jai analizuoti ir suvokti savo šeimos gyvenimą ir santykius su ankstesniais partneriais. Psichoterapijos tikslas – išmokyti pacientę pamilti save ir sukurti glaudesnį ryšį su vienu partneriu. Tokios terapijos paprastai trunka ne vienerius metus, bet užtat duoda gerų ilgalaikių rezultatų.

Šaltinis: Fem.de


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai