Kodėl per šventes padaugėja sekso

Kodėl per šventes padaugėja sekso

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Laikas tarp Kalėdų ir Naujųjų metų vadinamas Meilės švenčių dienomis. Ir ne veltui! Mokslininkai nustatė, kad šiomis dienomis sustiprėja žmonių susidomėjimas seksu ir jų potraukis. Taip atsitinka ne tik mūsų platumose, bet ir visame pasaulyje. Kodėl? Mokslininkai pabandė atsakyti į šį klausimą.

>

Kad per šventes žmonės daugiau mylisi ir būna labiau pasirengę seksui, įrodo ne tik rugsėjo mėnesį padidėjantis gimimų skaičius. Šią tendenciją patvirtino ir informatikos specialistų iš Indianos universiteto, vadovaujamų profesoriaus Luiso M. Rocha, atlikti tyrimai.

Daugiau sekso švenčių dienomis

Profesoriaus Rocha komanda kartu su molekulinės ląstelių biologijos specialiste iš Lisabonos Joana Gonçalves Sá ištyrė dvynių gimstamumą nuo 2004 iki 2014 metų ir kompiuterinės informacijos duomenis iš 130 šalių. Jie nustatė, kad per svarbiausias religines ir kultūrines šventes žmonės ima smarkiau domėtis seksu, sustiprėja jų potraukis.

Skirtumo tarp kultūrų mokslininkams šiuo atveju nepavyko nustatyti. Apie Kalėdas ir Naujuosius metus krikščioniškose šalyse smarkiai padaugėja seksualinio turinio elektroninių laiškų ir žinučių. O musulmoniškose šalyse tokia tendencija pastebima Ramadano pabaigoje („Eid-al-Fitr“ dieną), kai baigiasi pasninkas. Anot mokslininkų, tuo metu vyrauja padidėjusi kolektyvinė, iš dalies nesąmoninga konfrontacija su sekso tema ir atitinkamai sustiprėja žmonių susidomėjimas šia sritimi.

reklama

Visuomenė mėgaujasi seksu ne tik dėl tamsos

Ankstesni tyrimai patvirtino, kad padidėjusį žmonių susidomėjimą seksu ir sustiprėjusį potraukį švenčių dienomis nulemia žmogaus biologija. Anot tyrinėtojų, ilgos ir tamsios žiemos naktys yra svarbiausia priežastis, kodėl Vakarų šalyse padidėja gimimų skaičius rugsėjo mėnesį.

Mokslininkų iš Indianos universiteto komanda sugebėjo įrodyti priešingą dalyką. Juk gimimų skaičius praėjus devyniems mėnesiams po Kalėdų taip pat padidėja ir Pietų pusrutulyje, pavyzdžiui, Brazilijoje ir Australijoje. Priežastis pirmiausia yra socialinio pobūdžio. „Ši tendencija galioja ir besivystančiose šalyse“, – pabrėžia profesorius Rocha.

Ne visos šventės yra vienodos

Mokslininkai taip pat nustatė, kad sekso potraukis sustiprėja ne per visas šventes vienoda. Pagal jų tyrimus, nepastebėta, kad seksualumas sustiprėtų per Velykas ar Padėkos dieną.

reklama

„Mes pastebėjome, kas per Kalėdas ir Ramadano pabaigos dieną išryškėja kolektyvinės nuotaikos, kurios nelemia padidėjusį vaisingumą“, – sako profesorius Rocha.

Mokslininkai spėja, kad tas efektas gali būti susijęs su istorija apie kūdikį Jėzų ir šventąją šeimą. Kalėdų istorijos sukuria laimingą, meilią „šeimos nuotaiką“, rašo t-online.de.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai