Kaip teisingai bendrauti su žmonėmis, kad būtume mėgstami

Kaip teisingai bendrauti su žmonėmis, kad būtume mėgstami

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Palikti gerą įspūdį ir padaryti taip, kad visi jus mėgtų, nėra neįmanoma. Reikia tik žinoti kelias paprastas taisykles, kuriomis naudojasi tie, kurie sugeba sužadinti pašnekovo simpatiją.

>

Kontroliuokite kalbą

Venkite suktų klausimų ir pasistenkite nestatyti savo pašnekovo į nemalonią padėtį. Taip pat reikia prisiminti, kad negražu klausinėti žmogaus tokių dalykų, kurie gali sumenkinti jo religinius įsitikinimus ar giminaičius. Psichologai atkreipė dėmesį į tai, kad dauguma žmonių labai neigiamai reaguoja į tokius klausimus ir gali pasielgti neadekvačiai. Blogiausiu atveju jie gali jus priskirti prie savo priešų.

Nesileiskite į apkalbas

„Prisimenate, kai mūsų direktorius…“ – taip tikrai nederėtų pradėti savo bendravimo ir aptarinėti gerai ar menkai pažįstamų žmonių. Negražu kritikuoti visų iš eilės. Psichologai rekomenduoja kiekvieną kartą, kai tik kyla noras išsakyti viską, ką manote apie kažkurį žmogų, įsivaizduoti, kad kalbate viešai. Ar tada galėtumėte garsiai pareikšti tokią savo nuomonę?

Nepertraukinėkite pašnekovo

Labai svarbu bendraujant užmegzti kontaktą. Jeigu jūs rimtu veidu bersite savo monotonišką monologą, tai po kelių minučių nuo jūsų pabėgs net kantriausias klausytojas. Ir pertraukinėti kito taip pat neverta. Net jeigu jums atrodo, kad jūsų komentarą būtina įterpti kaip tik šiuo momentu, tačiau pašnekovas tęsia savo tiradą, paprasčiausiai iškvėpkite ir įsiminkite savo argumentą. Pasakysite jį, kai bus baigtas pasakojimas.

Nežiovaukite, jeigu jums nuobodu

Stenkitės visaip demonstruoti savo susidomėjimą. O žvilgčioti į laikrodį, maigyti rankose išmanųjį telefoną, stengiantis parodyti, kad laukiate svarbaus skambučio ar rezgate pabėgimo planą, neverta. Tas pats liečia ir jus. Jei matote, kad jūsų monologas pašnekovui nusibodo, neverta tęsti savo pasakojimo. Galima mandagiai užbaigti temą arba nukreipti kalbą kitur.

Pagalvokite, prieš sakydami tiesą

Žinoma, meluoti yra negražu. Tačiau pagalvokite, ar verta sąžiningai atsakyti į pašnekovo klausimus apie jo išvaizdą, protinius sugebėjimus ar charakterį. Pavyzdžiui, atsakant į klausimą „Ar aš tikrai tokia stora?“, reikėtų gudriai išlaviruoti: „Man tu atrodai puikiai, bet jei labai nori, dėl eksperimento galima bandyti ką nors pakeisti.“ Taip jūs neįskaudinsite žmogaus. Taktas ir tolerancija yra svarbiausios gerų kontaktų sąlygos.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai