Kaip išvystyti savo genialumą

Kaip išvystyti savo genialumą

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Kiekvienas iš mūsų pasirengęs kūrybai, juk nuo vaikystės mes mokomės kurti ir žavėtis. Deja, su amžiumi, jei neskiriame tam tinkamo dėmesio, mūsų kūrybinis supančio pasaulio suvokimas nusilpsta.

>

Martis Neumeyeris savo knygoje „Laužyk taisykles“ aprašė kūrybingos asmenybės gyvenimo taisykles. Siūlome susipažinti su jomis.

Tyrinėkite stilių tų, kuriuos verta mėgdžioti

Mes įgauname įgūdžių stebėdami, kai savo darbą dirba patyrę meistrai. Po to mes pamažu augame iki jų lygio, kurį pasiekę patys tampame pajėgūs palaikyti tuos, kurie seka mūsų pėdomis.

Kad surastumėte savo stilių, nebijokite pasiduoti kitų įtakai. Atidžiai stebėkite žmones, kolektyvus ir kultūras, kuriomis žavitės. Kai pamatote tai, ką norėtumėte patys padaryti, nukopijuokite, nufotografuokite, aprašykite ir sudėkite į vieną aplanką ar prisekite prie lentos. Jūsų simpatijos ir antipatijos pasitarnaus kaip savotiškas filtras ir jūsų sukaupta pavyzdžių kolekcija sudarys savo stiliaus pagrindą.

reklama

Žinoma, vienas dalykas yra stovėti ant gigantų pečių, o kitas – kabintis į jų kelnes. Stenkitės perimti principus, kurie sudaro jų darbų pagrindą. Kopijavimas gali daug ko išmokyti. Jums juk reikia tik įsisavinti esmę ir panaudoti svarbiausius principus.

Stebėkitės ir stebinkite kitus

Naujovių požymis – nuostaba. Nėra nuostabos – nėra nieko naujo. Nėra nieko naujo – nėra susidomėjimo. Nėra susidomėjimo – nėra vertybės. Atitinkamai nuostaba yra svarbus elementas kuriant naują vertybę.

Netikėtumo elementas – galingiausias ginklas jūsų arsenale. Jis gali sulaužyti stereotipus ir patraukti dėmesį. Žinoma, jeigu per dažnai naudosite šį elementą, jo efektas bus prarastas. Jis pavirs įprastu fono triukšmu, kurį jūs kaip tik ir stengėtės užgožti. Įsidėmėkite: netikėtumas turi būti jūsų slaptas ginklas. Naudokitės juo strategiškai.

reklama


Stiprinkite savo silpnąsias puses

Yra du būdai vystyti savo sugebėjimus. Pirmas – susikoncentruoti į savo privalumus ir pamiršti silpnas vietas. Antras – stiprinti savo silpnąsias vietas. Deja, abu variantai nesugeba stimuliuoti mūsų genialumo.

Genialumas susideda iš trijų veiksnių:

1) originalumo (panaudojamos vaizduotės),

2) meistriškumo (instrumentų įvaldymo),

reklama

3) efektyvumo (sugebėjimo padaryti darbą iki galo).

Dauguma kūrybingų žmonių gali pasigirti stipriais įgūdžiais tik dviejose srityse. O jums reikia neutralizuoti trečiosios silpnumą. Pavyzdžiui, jeigu jūs esate pakankamai stiprūs meistriškumo ir originalumo atžvilgiu, tai mokykitės dirbti sparčiai. Jeigu esate stiprūs meistriškumo ir efektyvumo atžvilgiu, ieškokite originalumo. Sustiprinę savo silpnas vietas, jūs leisite vystytis savo genialumui.


Mokykitės mokytis

Sugebėjimas mokytis plečia žinių sankaupas ir spartina vystymąsi. Kai išmoksite būti savo mokytoju, sugebėsite įgyti bet kokį įgūdį ir greitai papildyti naujomis žiniomis savo patirtį.

Pasinaudokite šiais patarimais:

*Mokykitės praktiškai. Mes greičiau ir geriau išmokstame, kai kartu su smegenimis į procesą įsitraukia kūnas ir jausmai.

*Raskite jūsų pastangų vertą užduotį. Ieškokite tokios užduoties, kur galėtumėte patikėti, kad ją įveiksite.

*Ugdykite įpročius. Jie padės jums atlikti pažįstamas užduotis minimaliomis sąnaudomis, beveik nesąmoningai, išvaduodami protinius resursus naujoms problemoms spręsti.

*Susikoncentruokite į savo tikslus. Labai lengva blaškytis ir nukreipti dėmesį į nuošalyje esančius blizgančius objektus. Genijus išmoksta susikoncentruoti į vieną užduotį gana ilgam laikui.

*Treniruokite atmintį. Nors žinios būna prieinamos per internetą, jūsų darbui reikalingos informacijos atsargos turi būti jumyse.

*Vystykite pastabumą. Sąmoningai stenkitės įžvelgti niuansus, kurie skiria gerą dalyką nuo genialaus.

*Plėskite savo ribas. Kad galėtumėte augti, visada užsibrėžkite sau tokius tikslus, kurie šiek tiek viršytų jūsų dabartinius sugebėjimus.

*Stiprinkite savo troškimą. Palaikykite savo aistrą knygomis, straipsniais, diskusijomis, dalyvaukite konferencijose.

*Skatinkite save. Imkitės projektų ir prisiimkite atsakomybę už užduotis, kurios yra už jūsų komforto zonos ribų.

Tapkite tuo, kas esate

Siekiant meistriškumo, kaip ir gamtoje, nebūna tiesių linijų – tik kreivos, laužytos, vos pastebimos ar tik numanomos. Kad vystytumėte savo genialumą, reikia daryti lankstus po gražias vietas, o ne kirsti kelią tiesiai.

Žmogaus kūnas būna sukurtas gamtos, o savo asmenybę jis formuoja pats. Mes nesame atomų rinkiniai, iš kurių susidedame, mes – mūsų sielos, vaizdinių, talentų potencialai. Mes patiriame malonumą dėl to, kad jaučiamės esą gyvi, kad matome neišnaudotas galimybes, kad galime palikti savo pėdsakų visatoje.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai