5 taisyklės, kaip sumažinti neigiamą socialinių tinklų poveikį

5 taisyklės, kaip sumažinti neigiamą socialinių tinklų poveikį

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Mokslininkai spėja, kad jau kas penktas žmogus yra priklausomas nuo išmaniųjų technologijų, tačiau dažniausiai pats to nesuvokia. Kad sumažintume žalą, kurią mums gali padaryti socialiniai tinklai, psichologai rekomenduoja įsidėmėti penkias taisykles ir jų laikytis.

>

1. Išsiaiškinkite priežastį, kodėl jus nuolat traukia prie išmaniojo telefono ar kompiuterio

Dažniausia priežastis būna nuobodulys, kurio mes nedrįstame pripažinti patys sau. Pradėkite mokytis užsienio kalbos, kurią seniai svajojote išmokti. Imkitės tos užduoties kūrybiškai. Specialios internetinės programėlės ir įdomūs spalvoti žurnalai jums pravers. Dar vienas variantas – užsibrėžkite sau tikslą, pavyzdžiui, susitvarkyti (visur aplink save!). Įkvėpimui sustiprinti nusipirkite gražių dėžių (smulkiems daiktams, drabužiams), indelių (kruopoms, prieskoniams), lentynėlių (buitinei chemijai ir visokioms smulkmenoms).

Galbūt jūs labai pavargote nuo išorinio pasaulio ir norite pasislėpti virtualiame? Ieškokite būdų atsipalaiduoti, įdomių užsiėmimų. Įpraskite kasdien atsijungti nuo rūpesčių, pavyzdžiui, galite 15–20 minučių piešti.

2. Vieną dieną per savaitę gyvenkite be socialinių tinklų

Skirkite sau vieną dieną per savaitę be socialinių tinklų. Ir nepasiduokite silpnumui net tada, kai prisiminsite ką nors, kas tuo momentu atrodys svarbu. Kad nekiltų pagundos, paslėpkite telefoną ir išjunkite kompiuterį. Eikite pasivaikščioti ir pabūkite vienumoje su savimi.

3. Nustatykite naršymo socialiniuose tinkluose limitą per dieną

Mokslininkai apskaičiavo, kad 45 minučių per dieną turėtų užtekti, kad būtume informuoti apie visas naujienas: 15 min. iš ryto, 15 min. dieną ir 15 min. vakare. Žinoma, tai neliečia tų, kurių darbas yra tiesiogiai susijęs su internetu. Pastariesiems rekomenduojama dvi dienas per savaitę praleisti tik realiame pasaulyje, vengiant virtualaus.

4. Išjunkite visus pranešimų garsus

Įkyrūs žinučių, pranešimų garsai ar telefono vibracija atitraukia žmones nuo jų darbų ir blaško. Jūs ir taip sugebėsite atsakyti visiems, kuriems norėsite. Tam jūs turite 45 minutes per dieną. Jeigu negalite pamiršti žinučių ir pranešimų egzistavimo, tai nustatykite ramią tylią melodiją, kad netektų kiekvieną kartą krūpčioti.

5. Nustatykite ribas

Nustatykite sau laiką, kada galite būti pasiekiamas per internetą ir išmanųjį telefoną. Tai liečia ir darbinius, ir asmeninius kontaktus. Svarbu griežtai laikytis savo grafiko bent du mėnesius. Per tą laiką susiformuos naujas naudingas įprotis. Kad lengviau priprastumėte, iš anksto nustatykite zonas savo bute, kur jūsų niekada nepasieks nė vieno iš „Facebook“ draugų pranešimai. Tai gali būti miegamasis, vonia ar virtuvė.

Žinoma, kasdien vaikščiojant su telefonu rankoje, vieną rytą pabusti be jo bus nelengva. Išsivadavimas nuo skaitmeninės priklausomybės gali trukti ne mažiau kaip 21 dieną. Pasisemkite kantrybės ir pripažinkite sau, kad laisvą nuo socialinių tinklų dieną lindimas į internetą yra lygiai tas pats, kaip laikantis griežtos dietos prisikirsti kaloringų saldumynų.

Geriausias būdas „išsipainioti iš tinklų“ yra tinkama motyvacija. Išsiaiškinkite, kodėl norite atsikratyti šios priklausomybės ir ką darysite su laisvu laiku ir energija, kurios atsiras. Žinodami, kaip pakeisite savo gyvenimo kokybę, suvoksite, kokių gudrybių reikia griebtis būtent jums.

Ir prisiminkite, kad realios žmonių emocijos mus įkvepia kur kas stipriau už tūkstančius žinučių ir internetinių pranešimų.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai